Třebářov-Jaroměřice 1:1 (0:0)

Po odloženém zápase s Mladějovem odcestovali muži k utkání do posledního Třebářova. S vlažným vstupem do utkání jsme si prvních 15min říkali o gól,kdy jsme ztráceli jednoduché míče a vybízeli tím třebářovské do brejků. Po čtvrt hodině hry už jsme měli míč více na kopačkách a určovali tempo hry. Zlobila nás však koncovka/nekoncovka. Bez střel se utkání vyhrát nedá. Těch bylo v prvním poločase minimum. To druhý poločas už byl, co se týče střelby lepší, ale pro změnu smůla v koncovce, či domácí brankář, který zlikvidoval několik slibných šancí.Cca v 55' smůlu prolomil Libor Batelka,který dorážkou vstřelil branku a vítězství se tak přiklánělo na naši stranu. Domácí jsme nepouštěli příliš za půlku, a tak ani našeho brankáře domácí přiliš neohrožovali. Bohužel, když už se cca 20 min před koncem dostali domácí na naši půli,vyrobili jsme vzadu fatální chybu a dali si vlastní gól po špatné komunikaci Lukáše Dostála s Rendou Hrazdírou. Hlavy jsme měly stále nahoře a bušili do domácí obrany,ale marně. Spousta šancí končila u třebářovského autobusu zaparkovaném před svoji brankou, nebo v náruči brankáře.Ano, s pokorou bychom mohli říct, že bod z venku je dobrý. Ale zde musíme konstatovat, že je to ztráta a nic víc. Bohužel.
První tři jarní body můžeme získat už v v neděli 19.4. na domácím hřišti s Litomyšlí.

Sestava: Dostál-Valenta,Jakab,Valášek,Knoll-Olšan (Hrazdíra),Juračka,Vacula,Hrbata-Švec,Batelka
Trenér: Brázda Antonín
Vedoucí: Jedlička Ladislav

Křenov-Jaroměřice 1:3 (0:1)

Poslední zápas podzimu,respektive jarní předkolo bylo odehráno na půdě Křenova. V tomhle miniderby jsme měli Křenovu co vracet,když zvítezili na našem hřišti v prvním kole podzimní části 3:1.Vzhledem ke špatnému terénu vše nasvědčovalo tomu,že to bude spíše boj,než-li fotbal a také tomu tak bylo.Od začátku utkání byla režie hry spíše na naší straně a křenovští hrozili z brejků.Ale jak již bylo zmíněno,na těžkém terénu se nedalo příliš kombinovat.V první polovině utkání jsme několikrát ohrozili branku soupeře (Švec,Hrabata,Batelka),ale ani jednomu se nepodařilo dostat míč za záda brankáře Křenova. Gól se podařilo vstřelit až díky Davidu Valáškovi,který se postavil k přímemu kopu a střelou na zadní tyč nedal gólmanovi šanci 0:1. Nástup do druhého poločasu přinesl rychlou branku,když se po pár minutách hry trefil po pěkně příhávce Libora Batelky Dan Švec,který střelou od tyče zvýšil na 2:0 a zápas jsme měli ve svých rukou.O tři branky jsme mohli vést cca v 65 minutě hry,když Dan Švec z pravé strany dával míč pod sebe na malé vápno,kde byl osamocený Jirka Hrbata,ale v tisíciprocentní šanci vysoko přestřelil.Skóre se měnilo až po dalších deseti minutách. Luďa Knoll zatáhl míč z pravé strany k malému vápnu a příhrával pod sebe na Libora Batelku,který v tísni dvou protihráčů s trochou štěstí dostal míč za záda domácího  brankáře.Přestože jsme vedli o tři branky a jasně v zápase dominovali,jeden gól před koncem utkání přece jenom domácí hráči dali-po centru a zakončujícím Bednaříkovi,který hlavou umístil míč k pravé tyči-1:3.Jaroměřický tým,výrazně poučen z domácí prohry nepřipustil,aby křenovští přebírali iniciativu hry,natož aby dali ''klikařské'' góly (viz.trestný kop křenovského Gecla) jako v prvním kole.V tomto boji jsme byli jasně lepším soupeřem a odvezli si tak zaslouženě všechny tři body.Tímto zápasem jsme definitivně zakončili podzimní část sezóny. Bohužel,pro nás spíše podprůměrná,vzhledem k tomu,že spousty zápasů jsme si prohráli sami a v tabulce přezimujeme až na devátém místě.

Branky:Valášek,Švec,Baletka

Sestava:Procházka-Knoll,Jakab,Valášek,Hrazdíra-Mackerle,Valášek,Vacula,Hrbata-Švec,Batelka (Valenta,Peňáz)

Janov-Jaroměřice 5:1 (3:0)

V posledním kole se zajíždělo na horkou půdu do Janova. Bohužel,už od začátku srazu k utkání bylo vše špatně.Několik omluvenek (zaměstnání,nemoc) a nezodpovědnost několika mladých hráčů zavinilo,že se pro některé z nich muselo zajíždět domů,skoro až do obýváku a na zápas se dojelo pět minut před výkopem!To zamenalo-jen se rychle převléct a okamžitě bez jakéhokoliv se rozcvičení nastoupit k utkání.Bohužel i to se projevilo na špatném vstupu do utkání,kdy jsme po individuálních chybách inkasovali tři branky.Jediné dvě šance v první půli měli Dan Švec a Dušan Peňáz,když prvně jmenovaný těsně minul bránu střelou na zadní tyč a Dušan Peňáz ve vhodném postavení prováhal správný moment a poté už jen vyslal v těsnosti protihráčů slabou střelu na bránu. Ve druhém poločase jsme byli několikrát sporadicky zastavení pomezním rozhodčím,který měl neustále praporek nad hlavou.I tak jsme si vytvořili nějaké šance,ale např.Martin Olšan něpřesně vystřelil a David Valášek jen těsně minul branku z trestného kopu.Naši jedinou banku dal po hezké přihrávce Libora Batelky Dan Švec,který po kličce gólmanovi zakončoval do prázdné branky (3:1).Jinak to po většinu zápasu byla spíše hra jen po vápno.A pokud se neudělala chyba v zadních řadách,udělaly se vpředu a z těchto chyb těžili hosté,kteří gólově zakončovali svoje brejky.Ne,už to nebyl ten Janov,který vždy hrál lepší fotbal jak půlku týmů z okresního přeboru.Pouze nakopávané míče a žádná mezihra.Ale na nás to stačilo...Góly vstřelili jen po našich chybách,což je tristní.Kdežto my žádnou jejich chybu nezužitkovali a přestože jsme měli většinu zápasu míč na nohách góly jsme z toho nedali,což je bohužel to hlavní.Zápas skončil debaklem 5:1 pro Janov.

Za týden nás čeká předehrávka jarní části sezóny na půdě Křenova,kterému máme co vracet a za všechny věřím,že jim to vrátíme. Je však potřeba,aby si všichni hráči sáhli do svědomí,protože s výkonem,resp. s chybami,co jsme nyní předvedli nám vítězství nepřinese.Nemluvě o týmové morálce..

Za TJ Jaroměřice,budeme moc rádi,když nás přijedete podpořit v tomhle malém derby do Křenova,na poslední zápas podzimu,který se hraje v sobotu ve 14:00.

Sestava:Procházka-Mackerle,Jakab,Valášek,Olšan-Peňáz,Hrbata,Švec,Peka-Knoll,Batelka (Jedlička,Šebek)

Branka:Švec

Jaroměřice-Hradec n/S 1:2 (0:0)

Zápas výborné úrovně vyhrálo šťastnější mužstvo. Domácí byli ve hře lepším mužstvem, vytvářeli si velkou územní převahu a spoustu šancí (Hrbata,ŠvecKnoll), ale nebylo jim přáno skórovat.Buď trefili obránce, nebo zasáhl golman popř. se těsně netrefili branky. Hosté spoléhali na rychlé protiútoky, ale domácí obrana si s nimi věděla rady, pouze jeden skončil křížnou střelou těsně vedle tyče... Těsně po poločase s konečně vydařila nádherná spolupráce Batelka D. Švec a bylo to 1 - 0. Domácí i nadále měli mírnou územní převahu, ale po trestném, kopu cca ze 20 m neuhlídali ve vápně Bartoška a ten na hranici ofsaidu nikým neatakován srovnal na 1 - 1. Další 2 závary před hostující brankou domácí neproměnili a asi 10 min před závěrem D. Švec nedal penaltu. Trest přišel minutu před koncem, kdy obrana při rohu zase nepohlídala Bartoška a bylo 1 - 2. Velká škoda, tentokrát jsme soupeři vítězství doslova darovali.

V.Antoškovský

Sestava domácících:Procházka-Valenta,Vacula,Jakab,Mackerle-Knoll,Švec Dan,Hrbata,Valášek-Švec Viktor,Batelka

Sestava hostů:Hejl-Lelek,Zedník,Rada,Zelinka,Smolej,Bubela,Růžička,Procházka,Jachan,Lapour(Bartošek,Muller,Zedník)

Branky:Švec Daniel-Bartošek 2x

ŽK:2:2-domácí:Knoll,Jakab

Diváků:90

Rohozná-Jaroměřice 6:1 (0:1)

Do utkání jsme nastoupili s chutí a od začátku jsme byli mírně lepším týmem.Šance se rodily na obou stranách,ale z naši strany jak Libora,Luďu,tak i Dana vychytal domácí brankář.Převahu potvrdil až Luďa Knoll,když ve 30' naběhl na přesný míč Michala Valenty a levačkou k tyči poslal jaroměřické do vedení.Do konce poločasu jsme si stále tvořily šance a měli více ze hry,bohužel nás však trápila koncovka a dalši gól v první půlce jsme již nevstřelili.

Druhý poločas byl cca do 60' vyrovnaný,jenže v tu chvíli domácí po pohledné akci vyrovnali.Po obdržené vyrovnávací brance následovaly tři hororové minuty,během nichž jsme inkasovali dalši dvě branky a domácí se rázem dostali do vedení 3:1.Tyto tři góly definitivně odrovnali naše hráče a po individuálních chybách jsme dostali další tři góly.Do té doby jsme určitě nebyli horším týmem,bohužel jsme kupili neuvěřitelné hrubé chyby a darovali jim laciné branky.Dobře se vyvíjející zápas tak skončil potupnou a trapnou prohrou 6:1.

Za týden nás čeká vedoucí celek OP a naši diváci jistě chtějí vidět,jak Hradec poprvé v sezóně výjde bodově naprázdno.Přijďte všichni v neděli ve 14:30 podpořit naše hráče.

Sestava:Procházka-Valenta,Jakab,Vacula,Mackerle-Hrbata,Švec,Valášek,Olšan-Knoll,Batelka-(Švec Viktor)

Jaroměřice-Dolní Újezd ''B''   3:2 (2:1)

Do utkání jsme vstoupili velice špatně,když se v páté minutě po špatné komunikaci Ondra Jakab-Filip Procházka právě O. Jakabovi špatně povedla hlavou ,,malá domů'' a trefil odkrytou bránu-0:1.To však stále bylo dost času na to,abychom to mohli zvrátit.O vyrovnání se postaral cca po patnácti odehraných minutách Dan Švec,když si naběhl na přesný centr Jirku Hrbaty a krásnou rybičkou rozvlnil síť-1:1.Dále to byl spíše boj uprostřed hřiště a nepříliš pěkná podívaná.Do další šance se dostal až těsně před poločasovou přestávkou Libor batelka,který se dostal s míčem do pokotuvého území a přízemní ranou k tyči nedal brankáři žádnou šanci-2:1.Deset minut po poločasové přestávce trestali hráči Dolního Újezda špatně hozený aut Mackerleho,který skončil právě na kopačkách hostů a ti po rychlém brejku vstřelili vyrovnávací gól.Do nynější doby byla na naši straně spíše mírná převaha.Od tohoto okamžiku však tlak z naší strany sílil a drželi jsme hosty ve vlastním pokutovém území,ovšem bez efektu.Šťastná a zároveň krásná chvíle přišla v posledních vtěřinách,když dostal za vápno odražený míč Luďa Knoll,který levačkou ''z voleje'' napálil míč od břevna do branky.Hned po vstřeleném gólu následoval závěrečný hvizd rozhodčího a body tak zůstali po tomhle velkém a sladkém závěru v Jaroměřicích,čímž se potvrdila výhra v Jevíčku a usadili jsme se na šestém místo ve vyrovnané tabulce.

Sestava-Procházka-Valenta,Jakab,Vacula,Mackerle-Hrbata,Švec,Valášek,Olšan-Knoll,Batelka,(Bednařík)

Branky:Švec,Batelka,Knoll

Jevíčko-Jaroměřice 2:3

Očekávané malohanácké derby se odehrálo v neděli před slušnou diváckou návštěvou na jevíčském ,,eská''. Do zápasu lépe vstoupili domácí. Už v 8' šlo Jevíčko do vedení,když se domácí hráč protlačil přes Mackerleho a centrem našel Hrazděru,který nadvakrát dostal míč do sítě -1:0.To bylo ale vše,co domácí hráči v prvním poločase měli.Od té doby převzali režii zápasu naši hráči a balón stále drželi na polovině soupeře. Z první šance se hned podařilo vyrovnat,když Dan Švec využil chybu v jevíčské obraně a skákavý balón zkušeně přeloboval přes hlavu domácího brankáře Vašíčka-1:1.Tlak přídaval na otáčkách a šancí přibývalo,když často z pravé strany tlačil míč do vápna Jirka Hrbata,ale jevíčští své území pevně drželi. Náš druhý gól přišel někdy kolem pětatřicáté minuty,když Ondra Jakab poslal krásným pasem z vlastního území do brejku Luďu Knolla,který zužitkoval svůj útěk domácí obraně a ranou k tyči poslal Jaroměřice do vedení-1:2.Do přestávky spálil ještě Libor Batelka dvě velké šance,a tak se šlo do šaten za stavu 1:2 pro náš tým.

Druhý poločas,naprosto rozdílný byl pro změnu v režii domácího týmu. Ti stihli v 55' vyrovnat brankou Vafky-2:2 a stále bušili do naší obrany.Hráči Jevíčka drželi míč kolem našeho vápna a neustále ohrožovali branku Filipa Procházky.Nejvíce to zavánělo gólém,když dostal na malém vápně,nikým nekrytý T.Hanák míč,ovšem ten vysoko přestřelil. A tak mohli trestat jaroměřičtí,konkrétně Libor Batelka,který tak odčinil zaváhání z prvního poločasu,když využil chyby domácí obrany a sólém přes obránce a brankáře Vašíčka dovedl míč až do brány-2:3

Přes nápor hráčů Jevíčka už žádný gól nepadl a tak se mohlo slavit další sladké vítězství v derby (již třetí v řadě) a zpívat hymna na hřišti s našimi fanoušky :-).

Sestava:Procházka-Valenta,Vacula,Jakab,Mackerle-Hrbata,Valášek,Ošlan,Švec-Knoll,Batelka (Jedlička,Bednařík)

Branky:Hrazděra,Vafka-Švec,Knoll,Batelka

Rozhodčí:Hejl-Brychta,Kabát

Jaroměřice-Opatovec 2:2

Na Čtvrtničky přijel nováček soutěže,tým z Opatovce.Rozpačité utkání v prvním poločase příliš pohledný fotbal nenabídlo a byl to spíše boj uprostřed hřiště.

První zářez v tomto utkání si připsal domácí Batelka,když otevřel cca. ve 20min. skóre zápasu.Bohužel,hosté z jediné větší šance dokázali v první polovině zápasu taktéž skórovat a do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Ani druhý poločas nenabídl příliš krásy.Byl to Opatovec,který vstoupil lépe do druhé poloviny utkání.Domácí Valenta chtěl zahrávat 'malou domů',ovšem míč kopl jen těsně před sebe,čímž vybídl hostujícího Šilharta jít samotného na bránu.Ten se této vyložené šance chopil a poslal Opatovec do vedení.Na vyrovnání si diváci počkali jen pár vteřin.Z rozehrávky po obdženém gólu se naši útčníci vrhli hned na bránu Opatova.Vykombinování několika hráčů hostů a po dobré spolupráci Batelka-Švec zakončil práve druhý jmenovaný a vyrovnal na 2:2.

Šance ještě byly na obou stranách,od domácích zejména Mackerle,který ve 100%tní šanci nedokázal z malého vápna prostřeli brankáře Lampárka.Zápas plný emocí podtrhly dvě červené karty hostujícího Maška (žk+žk) a domácího Rendy Hrazdíry (2x žk za fauly),který tak bude chybět v derby proti Jevíčku.

Po čtyřech zápasech, z kerých se vytěžily jen dvě remízy je právě derby v Jevíčku ten nejlepší možný odrazový můstek. Proto věřmě,že tři body konečně získáme hned v tomto následujícím utkání. Příjďte podpořit jaroměřické 5.10. do Jevíčka!

Sestava:Procházka-Valenta,Hrazdíra,Vacula,Jakab-Mackerle,Olšan,Švec,Hrbata-Knoll,Batelka (Peňáz,Dostál,Jedlička)

Branky:Batelka,Švec-Telecký,Šilhart

ŽK-5:4 (Hrazdíra 2x,Hrbata,Batelka,Knoll)

ČK-1:1 Hrazdíra-Mašek

Rozhodčí:Jakubec-Heger Jiří,Heger Daniel

Horní Újezd-Jaroměřice 2:1

Muži nastoupili v dalším mistrovském utkání v Horním Újezdě. Houževnatý soupeř se do našich pustil od samého začátku, kdy se na naši obranu valil jeden útok za druhým. Tento počáteční nápor vygradoval prvním gólem domácích,který padl cca. po dvaceti minutách hry. Mezi tím už se však hra začala vyrovnávat a šance se začaly rojit i na naši straně.Ať už to byla střela Knolla,kterou konečky prstů vytáhl domácí gólman nebo velká šance Batelky v pokutovém území,když dal těsně mimo bránu. Bohužel,nedáš dostaneš.. Před koncem prvního poločasu jsme inkasovali ještě jednu branku a do šaten tak odešli za stavu 2:0 pro domácí.

Druhý, poměrně vyrovaný poločas, kdy se hrálo nahoru-dolů přinesl opět šance na obou stranách. Jednu z nich měl například Vacula,který trefil z trestného kopu břevno,dále pak Batelka, který místo střely v pokutovém území zvolil přihrávku před prázdnou bránu na Viktora Švece,který to však měl na dlouhou nohu a nedokázal zakončit. Naši jedinou branku dal Daniel Švec,když využil špatně zahraného offside systému domácí obranuy a gólmanovi domácích nedal šanci.

Bohužel,víc branek se nám dát nepovedlo a všechny tři body zůstali v Horním Újezdě.

Šance na reparát bude v neděli na domácí půdě se soupeřem z Opatovce.

Očima trenéra Antonína Brázdy:

V utkání průměrné úrovně, chtěli domácí více hrát fotbal. Našemu mužstvu chyběla rychlost, bojovnost, ale také trochu štěstí při dvou vyložených příležitostech ( Batelka Libor) a při nastřeleném břevnu z tr. kopu Petra Vaculy.

Z celého kolektivu nelze tentokrát nikoho vyzvednout - výkon všech průměrný. Naše mužstvo je schopno podat lepší výkon. Věřím, že se tak stane při příštím utkání se Sokolem Opatovec.

Sestava:Procházka-Valenta,Jakab,Vacula,Mackerle-Olšan,Švec Daniel,Hrbata,Knoll-Batelka,Švec Viktor

Jaroměřice-Linhartice 1:5 (1:3)

Naší muži dnes nastoupili bez tří zraněných hráčů základní sestavy (Švec Viktor, Hrbata, Valášek), které nahradili dorostenci se zápasem v nohách . Náš neoblíbený soupeř (posledních 5 utkání nazpět ( když počítáme i toto utkání) skončilo vždy úspěchem Metry. ( V minulé sezóně prohry 3:1 venku, 5:2 doma, 3:1 doma v poháru, v předminulé prohra 4:2 venku a naposledy, kdy naši získali s Metrou bod se psalo datum 4.9.2012 kdy se hrálo 2:2 venku) byl od začátku aktivnější a první gól vstřelil z velice sporném penalty. Další tři branky byly darováné po našich chybách. Poslední gól padl po pohledného akci hostujících hráčů. Naší jedinou branku vstřelil v prvním poločase Libor Batelka.

Sestava: Procházka-Valenta,Jakab,Vacula,Hrazdira-Mackerle,Švec,Olšan,Peňáz(Bednařík)-Knoll, Batelka

Za týden 21.9. nás čeká zápas v Horním Újezd v 16:30.